Aktualności

Legia coraz bliżej Ligi Mistrzów

PanDocent @21.08.2013

Warszawska Legia zremisowała ze Steauą Bukareszt 1:1 w pierwszym spotkaniu IV rundy elminacji do Ligi Mistrzów .Jest to dosyć korzystny wynik gdyż Legia zagrała na wyjeździe a po pierwszej połowie spotkania nic nie wskazywało że Mistrzowie Polski zdołają zdobyć chociaż jedną bramkę

Spotkanie dla "Wojskowych" zaczęło się fatalnie , nie potrafili utrzymać się przy piłce a gospodarze ciągle atakowali i oddawali groźne strzały z dystansy.Już w 11 minucie  Federico Pivaccari mógł zdobyć bramkę lecz w pojedynku 1 na 1 lepszy okazał się Duszan Kuciak .

Zespół z Rumuni dalej atakował lecz bramkarz Legii nadal  ratował drużynę .Kilka minut kontuzji doznał Tomasz Jodłowiec za którego wszedł Łukasz Broź który nie wszedł w mecz najlepiej.Kilka minut po wejściu Broź źle pokrył jednego z zawodników i znów bramkarz Legii uratował zespół w pojedynku sam na sam .

Niestety za chwilę błąd popełnił Dossa Junior który nie utrzymał lini spalonego i Pivaccari wyszedł w pojedynkę przeciwko Słowackiemu bramkarzowi który zbyt wcześnie wyszedł z bramki dając możliwość lobowania z czego oczywiście Frederico skorzystał i wyprowadził Steauaę na prowadzenie.

Po stracie bramki Legia się obudziła i w końcówcę pierwszej połowy Jakub Wawrzyniak dostał piłkę na głowę z rzutu wolnego lecz nie zdołał jej wykorzystać.

Na drugą połowę podopieczni Jana Urbana wyszli odmienieni i zaczęli grać otwrty futbol.Zaowocowało to akcją prawym skrzydłem Radovica który zagrał piłkę w pole karne gdzie Marek Saganowski przepuścił piłkę do Jakuba Koseckiego który pewnym strzałem zdobył bramkę dla Legii.

Piłkarze i kibice Steauy byli w szoku. Minutę później w bliźniaczej sytuacji znalazł się Kosecki i znów pokonał Tatarusanu. Bramka jednak nie została uznana, skrzydłowy mistrzów Polski był na spalonym. Od tego momentu trwała wymiana ciosów.

Po potężnym strzale Bourceanu z dystansu piłka o centymetry minęła słupek bramki Legii. Później szczęścia próbowali Kucharczyk i Saganowski, ale też bez rezultatu.

Powoli gospodarze odzyskiwali kontrolę nad meczem i znów dominowali. Coraz częściej Rumuni groźnie centrowali w pole karne Legii. "Wojskowi" wytrzymali do końcowego gwizdka i wywieźli z Bukaresztu wynik, który przy bezbramkowym remisie w Warszawie da im upragniony awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się 27 sierpnia.

Steaua Bukareszt - Legia Warszawa 1:1 (0:1)
Federico Pivaccari 34 - Jakub Kosecki 53

Żółte kartki: Steaua - Mihai Pintilii, Andrei Prepelita; Legia - Dossa Junior, Jakub Rzeźniczak, Michał Żyro, Dusan Kuciak.

Sędzia: Nicola Rizzoli (Włochy).
Widzów ok. 50 tys.

Tagi: emocje, Gooooolassssimo, Kontra, LedwoCo, legia, LigaMistrzów, LM, piłkanożna, polska, Steaua, walka, Warszawa